Filmové stredy v Trafačke

V spolupráci s Filmovou a televíznou fakultou VŠMU Bratislava sme pre vás a pre tento rok pripravili cyklus FILMOVÉ STREDY V TRAFAČKE. Začíname vždy o 20:30 a vstup je voľný. Premietanie otvorí Teodor Kuhn s drámou MOMO (FTF VŠMU, 2012, 30 min.).

Momo, 16 ročný futbalista, býva s mamou v bratislavskej Petržalke. Jeho otec je už dlhšiu dobu preč, a mama si zatiaľ našla nového muža. Momo si otčima neváži, pretože v ňom vidí slabocha.
Udalosti naberú spád príchodom strýka Frankeho, jedného z najbližších otcových priateľov. Franke je v Momových očiach presne takou autoritou, ktorá je hodná nasledovania. Začnú spolu tráviť viac času a Momo pri ňom pomaly zvlčie. Momove vzťahy s mamou sa zhoršujú, a od Frankho sa dozvedá, že otec sa čoskoro vracia späť. Návrat otca je pre neho spojený s veľkým očakávaním, ale nakoniec je všetko iné, ako dúfal.

TEODOR KUHN sa narodil v Bratislave. Ako mladý veľa skejtoval, až kým si neporanil členok. Rozhodnutie študovať réžiu bolo čiastočne náhodné a do istej miery spôsobené aj lenivosťou. Zo začiatku točil filmy úzko súvisiace s prostredím, ktoré poznal najviac – skejterská komunita. Okolo tejto skupiny ľudí, ich životných štýlov a postojov sa točia filmy, ako napríklad komediálne ladený Skateboard 7 či jeho bakalársky film Tri týždne slobody.

Na magisterskom stupni filmovej réžie (na VŠMU) sa začal venovať hlbším témam a aj jeho štýl začal pôsobiť vyzretejšie. S filmami ako Bódhisattva v Petržalke, Stratené deti či magisterským filmom Momo sa zúčastnil na viacerých festivaloch a vyhral niekoľko ocenení. V súčasnosti študuje doktorandský stupeň a v rámci neho pripravuje svoj celovečerný debut.

 

 

OTVÁRACIE HODINY
Pondelok - 08:00- 22:30
Utorok - 08:00- 22:30
Streda - 08:00- 22:30
Štvrtok - 08:00- 22:30
Piatok - 08:00- 24:00
Sobota - 14.00- 24:00
Nedeľa- 14.00- 22:30

Otváracie hodiny sa môžu meniť nariadením vlády SR.