Hovorí sa, že pokiaľ sa na Islande objaví kvalitný umelec, stojí za to ho stretnúť a zažiť.

 

Hudobníci z Islandu sú takmer vždy veľmi špecifický či "alternatívny" vo svojom prejave, nie je tomu inak ani v prípade speváčok Brynja & Ósk.

Hudobná tvorba a prevedenie piesní zachytáva jedinečnosť tradičného islandského ducha prejaveného cez osobnosti a charizmy oboch speváčok.

 

Brynja & Ósk

Celým menom Brynja Bjarnadóttir a Þorbjörg Ósk Eggertsdóttirsú dve samostatné hudobníčky z Islandu. Ósk & Brynja tvoria svoje vlastné piesne spievané  v krásnom islandskom jazyku a v angličtine, doprevádzané sú gitarami, často tiež husľami, kontrabasom či ďalšími sláčikovými nástrojmi.

Často však navzájom spolupracujú, a rovnako je tomu aj na ich prvej európskej šnúre koncertných vystúpení (Londýn, Nantes, Rím, Budapešť, Banská Štiavnica, Bratislava a Kodaň).

Speváčky svojimi osobnosťami a charizmou vyjadrujú jedinečnosť a krásu tradičného Islandského ducha, vystúpenia podnecujú mnohé inšpirujúce pocity. Obe umelkyne sa predstavia s vlastným hudobným repertoárom, kde predvedú skladby samostatné i spoločné.

 

Piesne v ich prevedení nesú dvojaké črty

Najskôr sú to tradičné islandské piesne (v štýle „world music“ resp. „traditional folk music“), ktoré nesú známky fluidity, ľahkosti a vysokých dlho nesúcich sa tónov. Potom je to vlastná tvorba speváčok, ktorá je štýlovo najbližšie ku „indie folk“, kombinačne však s tradičným islandským folkom. Tieto piesne sú prevedené v rôznych tempách, dynamickejšie i melancholickejšie, predovšetkým sú však originálne a evokujú širokú škálu povznášajúcich pocitov.

Koncert sa uskutoční v stredu,  2. mája 2012 o 19 hod.
Kaviareň– fotoGaléria TRAFAČKA, Janka Kráľa 65

 

OTVÁRACIE HODINY
Pondelok - 08:00- 22:30
Utorok - 08:00- 22:30
Streda - 08:00- 22:30
Štvrtok - 08:00- 22:30
Piatok - 08:00- 24:00
Sobota - 14.00- 24:00
Nedeľa- 14.00- 22:30

Otváracie hodiny sa môžu meniť nariadením vlády SR.