Ondrej Synak „Portréty“ - výstava fotografií

Fotoreportáž nájdete tu: Ondrej Synak „Portréty“ - výstava fotografií

Študent magisterského štúdia v ateliéri kameramanskej tvorby a fotografie na bratislavskej VŠMU Ondrej Synak sa predstavuje nitrianskej verejnosti svojou portrétnou tvorbou za posledné obdobie. No nie sú to obyčajné portréty, z každej z tvárí vyžaruje človečina.

„Ľudskú tvár vnímam ako zrkadlo. Oči sú oknami do duše, celkový výraz tváre a mimika odhalí veľa, celého človeka" hovorí mladý fotograf, pre ktorého sa hľadáčik fotoaparátu stal akýmsi magickým okom. Momentálne sa ešte nachádza v životnej fáze, keď v rukách strieda oba prístroje a sám ešte nevie, čo je preňho väčším lákadlom – či je to filmová kamera, alebo fotoaparát.

Výstava v galérii Trafačka, kde nájdete celkom 30 fotografií, je jeho prvou výstavou v rodnej Nitre. Výstavu si môžete pozrieť do konca tohto roka.
http://ondrejsynak.sk/vystava/

Stručne zo životopisu:
Ondrej Synak sa narodil v roku 1988 v Nitre, maturoval na Gymnáziu Golianova v Nitre. Už počas štúdia na gymnáziu sa aktívne zapájal do rôznych fotografických súťaží, ako sú AMFO a Pribinova Nitra. Momentálne je v záverečnom ročníku magisterského štúdia v Ateliéri kameramanskej tvorby a fotografie na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.
V profesionálnom živote sa chce venovať fotografovaniu, reklame a filmovej tvorbe. V poslednom období sa okrem vlastnej filmovej tvorby podieľal aj na natáčaní filmu Jakuba Kronera Lóve, Juraja Krásnohorského Tigre tu nie sú štastné a Mariany Čengel-Solčanskej Dušičky.

OTVÁRACIE HODINY
Pondelok - 08:00- 22:30
Utorok - 08:00- 22:30
Streda - 08:00- 22:30
Štvrtok - 08:00- 22:30
Piatok - 08:00- 24:00
Sobota - 14.00- 24:00
Nedeľa- 14.00- 22:30

Otváracie hodiny sa môžu meniť nariadením vlády SR.