Noc literatúry / Artur Perez Revert

Aj tento rok sa Nitra stane súčasťou medzinárodného projektu Noc literatúry, ktorý iniciovali v jednotlivých krajinách České centrá. Počas troch hodín si netradičným spôsobom priblížime súčasnú európsku literatúru prostredníctvom série verejných čítaní. Čítajú herci a herečky, vysokoškolskí pedagógovia, nitrianske osobnosti, ktoré sa tak či onak podieľajú na vytváraní kultúrnejšej spoločnosti, ale aj menej známi ľudia, pre ktorých sú knihy a literatúra jednoducho dôležitou súčasťou života a chcú motivovať k čítaniu aj iných. 

Tento rok si prečítame z desiatich diel na desiatich obľúbených miestach v centre mesta.Čítania prebiehajú od 18:00 paralelne na všetkých miestach v (zhruba) 30-minútových intervaloch, číta sa 10 – 15 minút, zvyšný čas môžete využiť na presun na iné miesto. 

Čaká vás teda kultúrny večer aj s trochou pohybu. Ideálna kombinácia!

PS: Súčasťou Noci literatúry je súťaž o zaujímavé knižné tituly z najlepších slovenských vydavateľstiev. Stačí navštíviť aspoň 5 čitateľských stanovíšť, získať na každom pečiatku, na konci ich odovzdať našim šarmantným dobrovoľníčkam a dobrovoľníkom a potom sa úfať, že vás vyžrebujeme.

MIESTA:
Nitrianska galéria
Kultúrne centrum Zobor
Predajňa Čaj a káva Bonthé 
Antikvariát Zrkadlo 

Fotogaléria Trafačka

Študent žurnalistiky Jakub Prok a najobľúbenejší pedagóg UKF Samino Koruniak budú čítať z knihy Krátky deň na zabíjanie, Španiela Artuta Pereza Reverteho. V diele vystupuje postava s menom Lorenzo Falcó – ganster, bývalý pašerák zbraní, zvodca žien, bezohľadný agent, chlapec z dobrej rodiny, no predovšetkým vlastenec. Počas španielskej občianskej vojny, keď sú hranice medzi priateľmi a nepriateľmi pomerne nejednoznačné, dostane ako agent tajnej služby ťažkú úlohu, ktorá by mohla zmeniť priebeh španielskych dejín...

Čítať sa bude od 18:00 do 22:00, pričom jedno čítanie prebehne aj v španielčine v podaní študentov jazykovej školy inlingua Nitra.

Pod Vŕškom – kníhkupectvo, antikvariát a libresso 
Bar Mariatchi
Ultimate Lounge Bar
Rosetta / coffee shop / kaviareň
Cukráreň - čokoládovňa StefAnd

 

OTVÁRACIE HODINY
Pondelok - 08:00- 22:30
Utorok - 08:00- 22:30
Streda - 08:00- 22:30
Štvrtok - 08:00- 22:30
Piatok - 08:00- 24:00
Sobota - 14.00- 24:00
Nedeľa- 14.00- 22:30

Otváracie hodiny sa môžu meniť nariadením vlády SR.