Fragmenty života

Fotogaléria Trafačka a Ateliér priateľov fotografie pri Krajskom osvetovom stredisku v Nitre pozývajú na výstavu fotografií členov fotoklubu. Vernisáž sa uskutoční v piatok 5.októbra o 18:00. Hudobný hosť: Dominika Ďurčová a Ondrej Vydarený.

Na výstave predstavia výber svojich prác členia fotoklubu:
Gajdošová Viera
Gašaj Miloš
Koncová Andrea
Nespešný Jozef
Pospechová Pamela
Šavrtková Karla
Turčániová Eva
Verešová Mária
Vitusová Marcela.
 
Výstava potrvá do 6.11.
 
Ateliér priateľov fotografie pri Krajskom osvetovom stredisku v Nitre vznikol v septembri 2013 z hŕstky fotonadšencov, ktorí absolvovali štúdium v súkromnej umeleckej škole v Nitre. Ich tvorbu v tých časoch prezentovali vo Fotogalérii Trafačka v Nitre pod vedením Františka Kolářa. Fotografia ich svojim čarom pohltila, a preto sa rozhodli pokračovať v tvorbe v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre. Za posledné roky majú za sebou zaujímavé workshopy, ktoré významne podporujú ich obzory fotografovania. Ich členovia získali ocenenia v regionálnych i krajských kolách a postúpili do celoštátneho kola v súťaži amatérskej fotografickej tvorby AMFO. V nadchádzajúcom období majú taktiež pripravené zaujímavé aktivity ako sú klubové výstavy, diskusie s fotografmi a workshopy. Na ich pravidelných stretnutiach diskutujú o umeleckej i reportážnej fotografii, fotografickej technike a postprodukcii digitálnej fotografie, avšak väčšinu času trávia v teréne a snažia sa produkovať čo najlepšie fotografie.
 
Radi medzi seba privítajú nových členov amatérov, začiatočníkov, pokročilých i nadšencov fotografie bez vekového obmedzenia.

OTVÁRACIE HODINY
Pondelok - 09:00- 22:00
Utorok - 09:00- 22:00
Streda - 09:00- 22:00
Štvrtok - 09:00- 22:00
Piatok - 09:00- 24:00
Sobota - 15:00- 24:00
Nedeľa- 15:00- 22:00