Veľkonočný trafo.TRH

Trafačka pokračuje v komunitných stretnutiach susedov aj v roku 2018.  Dvanásty trafo.TRH je pre nepriaznivé počasie presunutý z 18.marca na nasledujúcu nedeľu 25.marca 2018. Veľkonočné stretnutie prinesie sezónny trh s ručnými výrobkami a domácimi produktmi, susedský bazár, stretnutia, rozhovory a dobrú hudbu v podaní The Smalltown Boy a dua Ľubica Šulíková a Števo Haládik.

Komunita okolo Trafačky sa každým rokom rozrastá a o susedský trh je veľký záujem. Prvý trafo.TRH sa konal pred Trafačkou v auguste 2015 a zúčastnilo sa ho 15 predajov. Dvanásty trafo.TRH predstaví vyše štyridsať predajcov, ktorí ponúknu rôzne ručné výrobky, šperky, dekorácie, keramiku, prírodnú kozmetiku. domáce pochutiny a koláče.

Na veľkonočnom trhu budú mať návštevníci možnosť nakúpiť aj bezobalové suroviny a koreniny i čapovanú drogériu. Miška ponúkne domáce džemy a sirupy bez konzervantov z lokálneho ovocia, ktoré vyrába ručne podľa starých postupov. Ak máte radi dizajnové kúsky, určite nevynechajte stánok s dreveno-živicovými motýlikmi či s autorskými brošňami vyrobenými technikou 3D tlače. Oči pohladí farebná úžitková handmade keramika z Portugalska a stálicou trhu je aj nitriansky keramikár z Keramickej dielne Hemka. V ponuke budú aj dekorácie patriace k veľkonočným sviatkom.  

Na trafo.TRH nakúpia malí i veľkí a dokonca aj štvornohí, pre ktorých sú pripravené ručne vyrábané pamlsky z bezlepkových múk a zo samých zdravých prísad. trafo.TRH odporúča desať z desiatich párovských chlpáčov.

Príjemnú nedeľnú atmosféru doplnia hudobné vystúpenia. O 11:30 sa predstaví Roman Oravec s jeho pesničkárskych projektom The Smalltown Boy. Pripravte sa na zmes energického indie-rocku a jemných gitarových melódií v kombinácii s charizmatickým hlasom. O 13:00 zahrajú a zaspievajú Ľubica Šulíková a Števo Haládik. V ich podaní zaznejú skladby Jaroslava Ježka, Jana Wericha, Františka Krištofa Veselého, ale aj Jara Filipa, Milana Lasicu, Júliusa Satinského

Tohtoročný trafo.TRH dostal aj nový vizuál od Michala Gališina, ktorý si návštevníci môžu počas trhov zakúpiť za symbolický príspevok a prispieť tak na ďalšie stretnutia. Okrem veľkonočného trafo.TRHu sú počas roka naplánované aj dva letné a jeden vianočný trh.  

Stretneme sa v nedeľu 25.marca na dvore pred Trafačkou od 10:00 do 16:00.  


 

Koncerty z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

OTVÁRACIE HODINY
Pondelok - 08:00- 22:30
Utorok - 08:00- 22:30
Streda - 08:00- 22:30
Štvrtok - 08:00- 22:30
Piatok - 08:00- 24:00
Sobota - 14.00- 24:00
Nedeľa- 14.00- 22:30

Otváracie hodiny sa môžu meniť nariadením vlády SR.