Premietanie filmu Curanderos a koncert Miloslava Kollára

Curanderos, premietanie dokumentárneho filmu Egora Indianiho, spolu s diskusiou a koncertom hudobníka Miloslava Kollára.
Znenie: angličtina, španělština, čeština, indiánský jazyk ese’eja / slovenské titulky, 45 min

Curanderos - filmovy trip za ayahuascou
Curanderos je guerrilla no-budget film o posvätnej rastline ayahuaske. Je to cestopisné pátranie po tom, čo vlastne ayahuaska je, a kto sú ľudia, ktorí s ňou pracujú. Autor sa vydáva na filmový trip do Peru, kde sám absolvoval niekoľko ayahuaskových rituálov a urobil sériu rozhovorov s ľuďmi, ktorí s Ayahuaskou pracujú. Film je mozaikou rôznych pohľadov a názorov snažiaci sa priblížiť tematiku šamanizmu aj nezainteresovanej verejnosti. Zároveň sa však nevyhýba ani problematickým aspektom ako je šarlatánstvo spojené s rozmachom ayahuaskového turizmu, domorodým konceptom čiernej a bielej mágie, či rizikám spojeným s nezodpovedným užívaním tejto kedysi posvätnej rastliny.Egor Indiani
Filmár a spisovateľ, ktorý sa narodil 3.augusta 1983 v stredoslovenskej Hnúšti. Študoval slovenský jazyk a literatúru na FF UK v Bratislave, no štúdium dobrovoľne zanechal. 
Po dovršení tridsiatin začal striedavo písať a točiť guerrilla filmy. V r. 2013 natočil hudobný dokument DFF: Lost in Poland, v r. 2014
debutoval novelou Rauš a na marec 2018 pripravuje vydanie nového románu Bravo Bravo. 
Indiani hľadá génia loci na miestach, kde sa tak často nechodí. Do svojej práce sa snaží prinášať gonzo manier, či už vizuálne, alebo postojovo. Nerobí tradičný dokument, priťahujú ho skôr obskúrne veci, kultúrne fenomény a rozdiely medzi ľuďmi.
Občasne sa tiež venuje fotožurnalizmu a krátkym reportážam z ciest po treťom svete. Momentálne žije na voľnej nohe v Prahe.

Miloslav Kollár
Potulný hudobník, pesničkár a multiinštrumentalista príde zahrať na exotické hudobné nástroje ako sitar alebo oud, ktoré doplní live elektronikou, a možno zahrá aj zopár svojich piesní.

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

OTVÁRACIE HODINY
Pondelok - 08:00- 22:30
Utorok - 08:00- 22:30
Streda - 08:00- 22:30
Štvrtok - 08:00- 22:30
Piatok - 08:00- 24:00
Sobota - 14.00- 24:00
Nedeľa- 14.00- 22:30

Otváracie hodiny sa môžu meniť nariadením vlády SR.