Katarína Grajcaríková - Black and white

V piatok 24.marca o 18:00 hodine otvorí Fotogaléria Trafačka výstavu fotografií Kataríny Grajcaríkovej z Nového Mesta nad Váhom s názvom Black and white. Vystavené fotografie sú prierezom jej 5 ročnej tvorby. 

Katarína Grajcaríková sa narodila v Trenčíne v roku 1981, ale celý život žije v Novom Meste nad Váhom. Je vydatá a má dve deti. Fotografii sa aktívne venuje 7 rokov.  Začínala s fotením prevažne detí,  ale časom sa vyprofilovala na portrétovú fotografku a snaží sa o emotívnu a reálnu fotografiu. Občas sa nechá uniesť fantáziou a preto tvorí aj fotografie inscenované melancholické až temné. Momentálne pracuje na ďalších nových a úplne odlišných víziách.

Vystavené fotografie sú prierezom jej doterajšej tvorbou, rozdelené do niekoľkých tém, a to: dramatický portrét, emotívny portrét, téma nightmares a téma o ženstve a materstve poňatej viac surovo ako ľúbivo. Posledná téma vystavených fotografii sú fotografie zhotovené historickou metódou nazývanou mokrý kolódiový proces (wet plate collodium) snímané na plechu  (tintype), ktorý autorke učaroval zo všetkých historických metód najviac. Je to náročnejší proces, pretože sa viac jedná o chemickú fotografiu a je potrebné mať dodržaný postup s namiešanými roztokmi ... je to alchýmia a má to svoje čaro. Už kvôli typickej vôni kolódia, etanolu a sandarakového laku s prímesou levandule, je to hotový zážitok pre nadšencov alternatívnych fotografických metód.

Výstava potrvá do 30.apríla. 


 / Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. /

OTVÁRACIE HODINY
Pondelok - 08:00- 22:30
Utorok - 08:00- 22:30
Streda - 08:00- 22:30
Štvrtok - 08:00- 22:30
Piatok - 08:00- 24:00
Sobota - 14.00- 24:00
Nedeľa- 14.00- 22:30

Otváracie hodiny sa môžu meniť nariadením vlády SR.