trafo.TRH (6.)

Pokračovanie obľúbeného trafo.TRHu je tu! Komunitné stretnutie susedov, trh s ručnými výrobkami a domácimi produktmi, susedský bazár, rozhovory, skúsenosti či recepty, workshopy i živá hudba. Stretneme sa, výnimočne, v nedeľu 18.septembra pred Trafačkou (Janka Kráľa 65, Nitra).

trafo.TRH sa stal veľmi obľúbeným v komunite susedov na Párovciach a zapája sa do neho čím ďalej tým viac susedov o čom svedčí záujem o susedský bazár. V ponuke budú veci, ktoré už niekto nepotrebuje, ale druhým sa môžu ešte zísť. Bohaté zastúpenie budú mať domáce a poctivé produkty. Záhradkovo ponúkne domáce lekváre, sirupy a čerstvú zeleninu. Svet medu má pravidelne v ponuke včelie produkty, medovinu, sviečky z včelieho vosku a súčasťou ich stánku budú aj výborné pagáče a bratislavské rožky. Včelia košieľka spojila vlastnoručne šité blúzky, šaty, košieľky s domácim medom. Značka Hanus bude ponúkať miešané čaje, čajové príslušenstvo, éterické oleje či švédske kvapky.

Najmenších susedov určite potešia ručne šité hračky alebo hačkovaní mackovia s bezpečnostnými očkami a s antialergickou výplňou. Mamičky si zaiste vyberú niečo z dekorácií do domácnosti či bižutéria a oteckov zatiaľ „odparkujte“ v stánku Pivotéky Nitra.

Priestor dostanú aj originálne dizajnové výrobky - tričká s handmade linorytovou potlačou zaujímavých myšlienok a kultúrnych osobností, handmade bižutéria, ručne vyrobené náhrdelníky zo šatiek, náušnice zo živice, site crossbody tašky, náušnice z medeného drôtu, shamballa náramky.

O 14:00 Rudy a Števo zahrajú a zaspievajú covery, ale i niečo z autorskej tvorby Rudyho. Dvojica hudobníkov je multiinštrumentálna, zaznejú gitary, perkusie, chrastitka či hrkalky. 

Počas trafo.TRHu si účastníci môžu vyskúšať točenie a vyrobiť si vlastnú keramiku s Keramickou dielňou Hemka alebo sa zúčastniť workshopu korálikovania s Flautom. Pre najmenších je pripravené maľovanie na tvárObchodíku u čierneho kocúra.

Tešíme sa na všetkých susedov, na tých našich ale ich zo susedstva či z vedľajších miest od 11:00 do 18:00.
FB event: https://www.facebook.com/events/530922337102518/       
   

OTVÁRACIE HODINY
Pondelok - 08:00- 22:30
Utorok - 08:00- 22:30
Streda - 08:00- 22:30
Štvrtok - 08:00- 22:30
Piatok - 08:00- 24:00
Sobota - 14.00- 24:00
Nedeľa- 14.00- 22:30

Otváracie hodiny sa môžu meniť nariadením vlády SR.