NOC HUDBY 2016

Tlačová správa 

Noc hudby v Nitre 
8 skupín, 12 koncertov, 6 miest, 3 dni osláv

Piaty ročník projektu Noc hudby, ktorý iniciuje Hudobné centrum podporí Nitra aj tento rok. Oslava hudby pripadla tento rok na 17.jún. Organizátori sa však rozhodli oslavovať TRI DNI 16.-18.júna, počas ktorých pripravili 12 koncertov.

Na Hideparku, v Trafačke a v Music A Cafe zaznie hudba rôznych žánrov, a to v podaní nielen profesionálnych telies, ale aj amatérskych hudobníkov, súborov, či skupín. Tak ako minulý rok, aj tento, bude hudba sprevádzať cestujúcich MHD na linke číslo 32. Oslava Noci hudby spríjemní aj vyučovanie na dvoch školách - na Základnej škole Cabaj Čápor, časť Cabaj na Základnej škole s materskou školou na Novozámockej 129 v Nitre

 

PROGRAM
štvrtok 16.jún

RSS B0YS
RSS B0YS sú bezmenní  hudobníci – cestovatelia, „chlapec jedna“ a „chlapec dva“, ktorí sa stretli, ako legenda hovorí, v Benine. Voľnosť vo výbere žánrov je veľmi dôležitá – od africkej púšte až po európsku tanečnú hudbu, hypnagogické prvky, zvuky rôznych etnických perkusívnych nástrojov, naturálne techno a silný zvuk.
Hidepark Nitra / 20:30 / vstup: študenti 1€, dospelí 2€

piatok 17.jún

DANNY & ROB
Duo v zložení Daniel Halaj a Róbert Mitala hrajú akustické covery v zložení gitara a spev. ich žáner sa nedá presne definovať. V repertoári majú piesne typu folk, country, rock & roll a iné.
Trafačka / 15:30 / vstup: zadarmo

PATRÍCIA HUSÁROVÁ & JÁN KOSTOLÁNY
Patrícia Husárová je speváčka so zaujímavým prejavom a farbou hlasu. Hoci sa spevu venuje zatiaľ iba okrajovo jej zaujímavý hlas si vás získa. Na prvý pohľad krehké dievča, no v hlase názor a v prejave cit. Spieva prevzaté skladby väčšinou popového žánru. Momentálne v duu s gitaristom Jankom Kostolánym.
MHD linka č.32 / 14:47 – 15:30
Trafačka / 16:15 / vstup: zadarmo

BE.WELL
Be.Well - hudba, ktorá má srdce. Autorské piesne mladej dvojice v spojení spevu, čo má dušu, gitary, ukulele a cajonu. 
MHD linka č.32 / 14:47 – 15:30 Trafačka / 17:00 / vstup: zadarmo

BORIS BELICA
Gitarista a skladateľ. Člen rockovej kapely Carpe Diem. Na konte má hudbu k pohybovému divadelnému predstaveniu „Prejsť (si) Telom“ (Divadlo VyDi) a akustický album „Way Beyond the Quiet Mind“. Minulý rok v rámci projektu Aktivátor absolvoval so svojim ambientno-experimentálnym projektom koncerty v SK, PL a DE v spoločnosti kapiel ako Fresh Out Of The Bus, Gonsofus či Cosovel.
Trafačka / 18:00 / vstup: zadarmo 

SAMUEL KŠIŇAN
Samuel Kšiňan je pesničkár pochádzajúci z Nitry. Jeho tvorba sa dá charakterizovať ako akustický folk ovplyvnený bluesom a podobnými žánrami. Tvorí akustické skladby výhradne v angličtine. Skladby sú prevažne vymyslené príbehy a životné situácie.
Trafačka / 19:00 vstup: zadarmo 

BAD KARMA BOY
Bad Karma Boy skladajú priamočiare slovenské pesničky s výnimočnou atmosférou, vrstveným vokálom, minimalistickou reverbovou gitarou a aranžmánmi, v ktorých nájdete zvuky organu či omnichordu. Bratislavská kapela má za sebou dva albumy a nedávne vystúpenie na prestížnom festivale Tallinn Music Week.

Trafačka / 20:00 / vstup: zadarmo

sobota 18.jún

HEADMOVERS
Headmovers je nadžánrový neo-soul hudobný projekt, ktorý v sebe spája prvky žánrov jazz, funk, r ́n ́b a soul. Repertoár projektu pozostáva z originálnej tvorby, známych jazzových štandardov, či populárnych skladieb súčasnosti ladených do spomínaného neo-soulového šatu.
Music a Cafe / 20:30 / vstup: predpedaj 3€, na mieste 5€

 

Celodenná „oslava hudby“ je inšpirovaná medzinárodne akceptovaným Sviatkom hudby – Fête de la misique, ktorý v roku 1982 vyhlásilo Ministerstvo kultúry a komunikácie Francúzskej republiky. Zámerom je, aby sa počas jedného dňa hudba všetkých žánrov a v rôznych podobách či interpretáciách dostala do miest, a aby znela nielen v klasických koncertných či divadelných sálach, ale tiež na netradičných miestach spojených či už s históriu daného mesta alebo s jeho každodenným životom.

ORGANIZÁTORI: Music A Cafe, Trafačka, Hidepark
PARTNERI: Arriva, Nitravel, ZŠ Cabaj Čápor, ZŠ s MŠ Novozámocká 129, Hudobné centrum
PODUJATIE PODPORILI: Fond na podporu umenia, Mesto Nitra, Nitriansky samosprávny kraj, Amplify, In.SPIRE.Media, Garmond

OTVÁRACIE HODINY
Pondelok - 08:00- 22:30
Utorok - 08:00- 22:30
Streda - 08:00- 22:30
Štvrtok - 08:00- 22:30
Piatok - 08:00- 24:00
Sobota - 14.00- 24:00
Nedeľa- 14.00- 22:30

Otváracie hodiny sa môžu meniť nariadením vlády SR.