Joga smiechu a meditácia smiechu s Ľuborom Foltánom

Joga smiechu je unikátne cvičenie, v ktorom sa smiech spája s hlbokým dýchaním. Nemusíte byť vtipný, zábavný, nebodaj sa smiať na druhom. Stačí dať šancu prejaviť sa nášmu prirodzenému, uvoľnenému smiechu. Smiech je jeden z „mechanizmov“ na odbúranie stresu, napätia, ktorý je prirodzený nášmu telu a mysli. Má pozitívny vplyv na náš krvný obeh, imunitný a nervový systém, trávenie. Joga smiechu je pre všetkých, čo sa radi smejú alebo by sa chceli smiať častejšie a dlhšie. Pre všetkých, čo sa chcú odviazať, zabaviť a zahrať alebo potrebujú vypnúť, uvoľniť sa a načerpať čerstvú energiu. 

KEDY: v sobotu 14.5.2016 o 10:00 v Trafačke 
POPLATOK: 8€ 
REGISTRÁCIA: cez info@trafacka.sk (napíšte nám: meno + počet osôb + kontakt) 
KAPACITA: 15 účastníkov  

Odporúčame pohodlné oblečenie, tričko na prezlečko :) a prineste si karimatku

Koncept a cvičenia Jogy smiechu vytvoril v roku 1995 indický lekár Dr. Madan Kataria spolu s jeho manželkou Madhuri, ktorá je učiteľkou jogy. V parku v Bombay založili prvý malý klub smiechu. Dnes sa ľudia môžu zasmiať v tisíckach klubov smiechu vo viac ako 60 krajinách sveta. 

Pri cvičení jogy smiechu vyvolávame smiech kombináciou smiechocvikov, očného kontaktu, skupinovej dynamiky a ďalších aktivít spolu s jogovým dýchaním a inými relaxačnými technikami. Tieto aktivity postupne prerastajú do spontánneho a nákazlivého smiechu. Joga smiechu umožňuje prekonať získané zábrany (ktoré nám bránia smiať sa), čím sa posilní naša kreativita, empatia, vnímanie seba samého a sebavedomie. V tele prirodzene klesajú stresové hormóny. Nepotrebujete byť šťastný pred tým, než sa začnete smiať. Vaša duša vás bude nasledovať, keď sa jej rozhodnete ukázať smer. 

 

 

 

OTVÁRACIE HODINY
Pondelok - 08:00- 22:30
Utorok - 08:00- 22:30
Streda - 08:00- 22:30
Štvrtok - 08:00- 22:30
Piatok - 08:00- 24:00
Sobota - 14.00- 24:00
Nedeľa- 14.00- 22:30

Otváracie hodiny sa môžu meniť nariadením vlády SR.