trafo.TRH (4.)

Fotoreportáž nájdete tu: trafo.TRH (4.)

Fotogaléria Trafačka pokračuje v susedskom stretnutí a pripravuje štvrtý, májový trafo.TRH. Pre návštevníkov je pripravený trh s ručnými výrobkami a domácimi produktmi, susedský bazár, workshop korálikovania a dva koncerty. „Brána“ trafačkovského dvora je otvorená pre všetkých v sobotu 21.mája od 11:00 do 15:00.

Účasť potvrdilo 23 susedov. Na dvore Trafačky stretnete Zuzku Vernerovú, ktorá svoju záľubu vo fotografii preniesla aj do svojich originálnych výrobkov. Ak máte radi prírodnú kozmetiku zastavte sa v stánku HANDMADE Lucka, ktorá vám vyrába aj náramky z prírodných kameňov. Na svoje si prídu aj milovníci originálnej bižutérie. Handmade costume jewellery HK ponúkne bižutériu, handmade výrobky, mašličky na kočík či záložky do kníh,  DaFru zasa ručne vyrábané šperky z korálov. Plsť je obľúbeným materiálom na výrobu originálnych premetov a na trafo.TRHu vám Ateliér Michael a m-art-taran ukážu, čo všetko sa z nej dá vyrobiť. Stánky Silvie Majerníkovej, Márii Gálovej a Lenky Olejárovej budú plné úžitkových predmetov, bižutérie i rôznych dekorácií. V Obchodíku u čierneho kocúra nájdete textilné hračky a levanduľové vrecúška. A Gris prinesie mydlá a kytice.

Originálnym spestrením bude workshop korálikovania s Flautom, kresba portrétov naživo s Katkou Jahnovou, ale aj pán Hemka, ktorý prinesie hrnčiarsky kruh.

Návštevníci potešia aj svoje žalúdky. Pinch of Sweet napečú bezlepkové koláčiky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť. Život vám osladia pani Kasaleková, ktorá pečie zo srdca, pani Vydarená s jej obzerancami a Svet medu s výborným medom a medovinou. Na trafo.TRHu budete mať možnosť ochutnať vína od portugalských malovinárov, ale tiež produkty z biozáhradky. A určite zoberte aj svojich štvornohých miláčikov, budú pre nich pripravené Denisove dobroty - jablkové, banánové, cviklové, medové, brokolicové, ale aj špeciálne.   

Atmosféru trafo.TRH doplnia dva koncerty. O 12:30 vystúpi akustické pduo Strings & Croon z Nových Zámkov. O 14:00 zaspieva Dáša Vašíčková s gitarovým doprovodom Števa Haládika.

Tretia májová sobota v Trafačke bude príjemná, komunitná a susedská. Srdečne pozývame do Trafačky 21.mája. V prípade nepriaznivého počasia bude podujatie zrušené.

OTVÁRACIE HODINY
Pondelok - 08:00- 22:30
Utorok - 08:00- 22:30
Streda - 08:00- 22:30
Štvrtok - 08:00- 22:30
Piatok - 08:00- 24:00
Sobota - 14.00- 24:00
Nedeľa- 14.00- 22:30

Otváracie hodiny sa môžu meniť nariadením vlády SR.