N3O AKUSTIKA + Decent

Fotoreportáž nájdete tu: N3O AKUSTIKA + Decent

Vo štvrtok 4.decembra sa N3O Akustika, v rámci svojho turné, zastavia v nitrianskej Trafačke, kde s domácou kapelou Decent odohrajú koncert.

19:30 - DECENT
21:00 - N3O AKUSTIKA

Vstupné: 3 €.
(Predaj lístkov na mieste.)

......................................................................................................

Zatvor oči, predstav si hlboký inšpiratívny nádych niekde na Jamajke, chvíľu zadrž dych a potom zo seba vypusť svieži tatranský chlad priamo pod slovenskými veľhorami.

Takto akosi sa prelína karibské reggae a slovenský folklór do world music v hudbe projektu N3O Akustika. Kapelka, ktorá vykvitla ako taká kvetina v Prešove koncom roku 2012 je hudobným spojením mohutného kontrabasu, akustickej gitary, rezkých husličiek, rytmického cajóna a píšťaly, ktorú chlapcom prepožičala snáď sama matka zem.Skupina v zložení Dominik Varchola (spev, píšťala), Filip Činčala (kontrabas), Pavol Kovaľ (gitara, vokál), Filip Lipka (husle), Miro Szirmai (perkusie) vznikla v roku 2012.

www.n3oakustika.com

......................................................................................................

Hudobné kvinteto Decent sa nedá zaškatuľkovať do žiadneho žánru. Funguje vyše roka. Vzniklo na súkromnom konzervatóriu z iniciatívy Mária Drgoňu (gitara, spev) a jeho spolužiakov Damiána Hamadu (klavír, spev) a Mateja Trubana (ústna harmonika, husle, fujara). Časom sa ku nim pridal bubeník Béci Faragó a basák Michal Slamka, ktorý kapelu tento rok v septembri opustil. Na jeho miesto nastúpil talentovaný Ondrej Vydarený a tak kapela pláva svetom plným školy a najmä maturít a príjmačiek. Na muziku nemajú ani zďaleka toľko času, koľko by chceli, no snažia sa jej venovať maximum.

OTVÁRACIE HODINY
Pondelok - 08:00- 22:30
Utorok - 08:00- 22:30
Streda - 08:00- 22:30
Štvrtok - 08:00- 22:30
Piatok - 08:00- 24:00
Sobota - 14.00- 24:00
Nedeľa- 14.00- 22:30

Otváracie hodiny sa môžu meniť nariadením vlády SR.