Nevšedný multižánrový hudobný projekt ROMANIKA

Fotoreportáž nájdete tu: ROMANIKA (koncert)

Silný, hegerovsky pevný alt Iky Kraicovej, hlboký a jazzovo kultivovaný zvuk kontrabasu Romana Kraica a texty z pera držiteľky viacerých literárnych ocenení Evy Luky vás zavedú do hlbín ženskej duše! Pozoruhodný slovenský objav, ktorý kombinuje world-etno music a tradičnú cigánsku hudbu ROMANIKA zavíta do Trafačky v piatok 3.októbra o 20:00 hodine.

 

"Charizmatická speváčka a gitaristka Ika Kraicová je často prirovnávaná k pani Hane Hegerovej, Szidi Tobias, Radúze alebo Ide Kellarovej, ktorá osobne rozvíjala Ikin vokálny prejav. Silný žensky element v textoch a divoké rytmy vyvažuje hlboký a jazzovo kultivovaný zvuk kontrabasu, na ktorý hra Ikin životný partner Roman. 

V našom hudobnom prevedení sa stretávajú šansónové nálady, pouličný kabaret, iskrivé čardáše, world-ethno music a bujaré pesničky so silnými textami od významnej slovenskej poétky Evy Luky ako aj zhudobnené Shakespearove sonety a Cigánske romance od Frederica Garcíu Lorcu.

Romanika vydávala albumy v renomovanom vydavateľstve Slnko Records a má na svojom konte 3 štúdiove nahrávky.  Na nahrávaní najnovšieho albumu "V hlbinách" sa podielali aj vynikajúci klavirista Ondro Krajňák alebo Nikolaj Nikitin na sax. Do nášho projektu sme si pozvali aj hudobných hostí -  renomovaného gitaristu Stanislava Počaja a výborného perkusionistu Juraja Rašiho." Roman Kraic.

Predpredajové lístky za 4€ si môžete zakúpiť v Trafačke alebo objednať cez internet (FB správa / info@trafacka.sk).

OTVÁRACIE HODINY
Pondelok - 08:00- 22:30
Utorok - 08:00- 22:30
Streda - 08:00- 22:30
Štvrtok - 08:00- 22:30
Piatok - 08:00- 24:00
Sobota - 14.00- 24:00
Nedeľa- 14.00- 22:30

Otváracie hodiny sa môžu meniť nariadením vlády SR.