Filmová streda: Filmy Borisa Gomolčáka III. + diskusia s autorom

Fotoreportáž nájdete tu: Filmová streda: Filmy Borisa Gomolčáka

Premietanie filmov Borisa Gomolčáka sa blíži ku koncu a na záver vám premietneme jeho bakalársky film Pravá a ľavá (2013, 35 min.). Tešiť sa môžete aj na návštevu samotného autora a diskusiu s ním.

predfilm
VERNÝ ZÁKAZNÍK
O trpkom povolaní nápojových hostesiek a o zákazníkoch, ktorí to s nimi mohli myslieť vážne.

PRAVÁ A ĽAVÁ
Honza trpí poruchou rozlišovania medzi pravou a ľavou stranou. Kvôli tejto poruche nemôže vykonávať prácu ostreľovača, o ktorej vždy sníval. Prijímu ho však do Prahy, kde by mohol strieľať holuby, kvôli bezpečnosti prúdových lietadiel. Honza stojí pred životnou dilemou. Ostať pri svojej priateľke, ktorá študuje v Bratislave, alebo odísť a riskovať rozchod. Rozhodnúť sa mu pomôže nová známosť, Marika, ktorá okrem miernejšej povahy a bytu v Prahe skrýva aj iné výhody. Dokáže dezorientovaný Honza nakoniec nájsť tú pravú?

BORIS GOMOLČÁK
Filmu sa začal venovať ako 11-ročný, kedy napísal a zostrihal svoj prvý krátky film. Počas dvoch rokov čakania na prijatie na štúdium filmovej réžie nakrúcal krátke filmy a videoklipy so skupinkou svojich kamarátov a tieto živelné filmovacie postupy sa podpísali aj na jeho študentskej tvorbe tj. uprednostňovanie nenáročnej výpravy, nehercov a dokumentárnej kamery. Motívmi jeho filmov bývajú nešťastná láska, individualizmus, subkultúry, rôzne závislosti atď. Do svojich filmov často komponuje vlastnú hudbu. Medzi jeho vzory zo svetového filmu patria najmä Paul Verhoeven a James Wan. Na Festivale študentských filmov Áčko v roku 2013 získal špeciálne uznanie v kategórii hraný film so svojím bakalárskym filmom: Pravá a Ľavá.

VSTUP: voľný

OTVÁRACIE HODINY
Pondelok - 08:00- 22:30
Utorok - 08:00- 22:30
Streda - 08:00- 22:30
Štvrtok - 08:00- 22:30
Piatok - 08:00- 24:00
Sobota - 14.00- 24:00
Nedeľa- 14.00- 22:30

Otváracie hodiny sa môžu meniť nariadením vlády SR.